Новини
КУ "ІРЦ" провели Інфомаційно-методичну нараду асистентів вчителів/вихователів в ЗО
.
Метою якої було формування теоретичного та практичного обґрунтування умов, які необхідні для впровадження державної програми інклюзивної освіти в закладах зосвіти.
Фахівці КУ "ІРЦ" Міжгірської селишної ради провели навчальний семінар-тренінг для вчителів дітей з ООП. На семінарі розглянули питання:
1. Навчання дітей з ІП
2. Навчання дітей з РАС
3. Навчання дітей з комплексними порушеннями
Вчителів ознайомили з методами та техніками навчання за методиками Монтесорі, Зайцева, Нумікон, картки Пекс, картки Домана та інші.
Також практично розглянули труднощі та сильні сторони кожної дитини, розглянули індивідуальну програму розвитку та визначили траєкторію руху розвитку та навчання.
Засідання команди супроводу дітей з ООП в ЗДО
було обговорено ряд актуальних питань:
- щодо створення інклюзивного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами,
- робота команд психолого-педагогічного супроводу,
- написання індивідуальних програм розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
- проведення корекційно-розвиткових занять.
Лише у спільній роботі можливий позитивний результат, а інклюзивні класи, яскраво відображають командну роботу.
Сьогодні зевершили цикл підсумкових засідань команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП в закладах загальної середньої та дошкільної освіти. Під час проведення засідань було підведено результати навчальних досягнень здобувачів освіти з ООП, проаналізовано рівень розвитку кожної дитини, корекційно-розвиткову роботу, проаналізовано ІПР. Майже у всіх дітей з ООП за рік відбулися позитивні зміни, в силу своїх фізичних та інтелектуальних можливостей, за це щира подяка асистентам вчителя/вихователя, які приклали багато зусиль та окрема подяка класним керівникам, бо кожен з них живе життям наших особливих діток і звичайно батькам, дякуємо, що довіряєте нам найдорожче.
Освітній серіал «Інклюзивна молодіжна робота» поєднує теорію, практичні інструменти та лайфгаки, які мають знати працівники та працівниці молодіжних просторів, щоб ефективно залучати молодь до своїх проєктів і заходів. Упродовж серіалу ми розповімо, як бути інклюзивними та працювати з різними молодіжними групами, зокрема, з молоддю, що має інвалідність.
Фахівці ІРЦ взяли участь у тренінгу «Особливості сенсорної інтеграції дитини з особливими освітніми потребами (освітніми труднощами): потенціал ресурсної та сенсорної кімнати». Щиро дякуємо Олені Олександрівні Воротинцеві за високу професійність, нові знання та навички корекційної робота щодо розвитку професійних компетентностей педагогічних працівників інклюзивно-ресурсних центрів за напрямом «Створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами».
Онлайн-нарада для асистентів вчителя інклюзивного класу «Нормативна документація асистента вчителя в інклюзивному класі»
Директор ІРЦ Баран О.В. наголосила, які документи повинен вести асистент вчителя відповідно до посадових обов’язків.
Чейпеш О.М. розповіла модифікацію та адаптацію при підготовці до урока та вимоги до протоколу засідання команди супроводу.
2 квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Цього дня по всьому світу проходить акція "Запали синім", метою якої є:
-Підвищити обізнаність про аутизм та його особливості.
-Привернути увагу до проблем людей з аутизмом та їхніх сімей.
-Зробити суспільство більш інклюзивним та прийнятним для людей з аутизмом.
Символом акції є синій колір. Він був обраний, тому що аутизм часто описується як "світ у синьому кольорі". Синій колір також символізує спокій, вірність, надію та розуміння.
Як долучитися до акції "Запали синім":
Одягніть щось синє 2 квітня. Це може бути одяг, аксесуари, або навіть просто синій лак для нігтів.
Прикрасьте свій будинок або місце роботи синіми стрічками, кульками, або іншими декораціями.
Підсвітіть свій будинок або місце роботи синім світлом.
Поширюйте інформацію про аутизм у своїх соціальних мережах.
Особливі дітки Мідгірського ІРЦ присвячують свої малюнки нашим Героям, та висловлюють їм подяку за сміливість,мужність та стійкість.
-Дякуємо ЗСУ,що ви захищаєте нас!
-Дякуємо,за вашу сміливість і безстрашність!
-Дякуємо,за новий день!
-Дякуємо,за можливість навчатися!
-Дякуємо,за те що Ви є!
Традиційний флешмоб#LotsOfSocksпроходить під хештегом #шкарпетуйся. Щоб підтримати людей із додатковою, третьою хромосомою в 21-й парі, їхніх близьких та рідних, разом з учнями Міжгірського ліцею №1 та №2 і Репинського ліцею ми одягли різнокольорові непарні шкарпетки. Саме вони є традиційним символом цього дня. У таких шкарпетках ви відчуєте на собі здивовані погляди перехожих, бо саме так почуваються люди із синдромом Дауна в нашому суспільстві. Фахівці ІРЦ розповіли учням, хто такі "діти сонця", особливості їх розвитку та чому так важливо їх підтримувати.
В центрі уваги команди психолого-педагогічного супроводу є дитина, дотримання і відстоювання її інтересів, повага до індивідуальних особливостей, зберігання конфіденційності та недопущення дискримінації і порушення прав дитини. Досягти цього можливо лише у команді колективу школи із залученням батьків дитини з ООП, а також фахівців ІРЦ та іншої міжвідомчої співпраці.
1 червня щорічно святкують Міжнародний день захисту дітей. Не забудьте подарувати трішки свята наймолодшим українцям, які так потребують хорошого настрою в ці важкі часи.
Дитя́чий день (англ. Children's Day) — пам’ятна дата, що відзначається щорічно на честь дітей, дата їх дотримання різниться залежно від держави. У 1925 році Міжнародний день дітей вперше був проголошений в Женеві під час Всесвітньої конференції з питань захисту дітей. Починаючи з 1950 року, він відзначається 1 червня.
День дитини розпочався у другу неділю червня 1857 року преподобним доктором Чарльзом Леонардом, пастором Універсалістської Церкви Викупителя в Челсі, штат Массачусетс : Леонард провів спеціальну службу, присвячену дітям. Леонард назвав день Днем троянд, хоча згодом він був названий Квітковою неділею, а потім названий Днем захисту дітей. Вперше Дитячий день був офіційно оголошений Турецькою Республікою національним святом у 1920 році з встановленою датою 23 квітня. День дитини відзначається на національному рівні з 1920 року, коли уряд та газети того часу оголосили його днем для дітей. Однак було вирішено, що для роз'яснення та обгрунтування цього святкування потрібно офіційне підтвердження, і офіційна декларація була зроблена на національному рівні в 1929 році засновником та президентом Турецької Республіки Мустафою Кемалем Ататюрком.
Основною метою цього свята є нагадування суспільству не забувати про важливість прав дитини. Щоб люди не забували, що у дітей теж є права та їх треба поважати для формування справедливого, чесного, гуманного та благополучного суспільства.
Українська вишита сорочка здавна в Україні служила як прикрасою, так і оберегом. Таємничою мовою вишивки вона передавала безліч побажань для сімейного благополуччя та щастя людини, яка її одягала. Вишивкою – оберегом вишивалися воріт, манжети, поділ і розріз горловини. Існує повір’я, що якщо сорочка зроблена і вишита на добре життя, то вона буде надійно оберігати людину.
У третій четвер травня в Україні відзначають чудове свято – День вишиванки. Зародилося воно відносно недавно – у 2006 році. З часом свято стало міжнародним. Загалом День вишиванки святкують у 60 країнах світу. Цього дня мільйони людей вдягають вишиті сорочки на роботу, до школи, в садочок, на прогулянку, щоб нагадати про давні звичаї нашого народу, про красу й неповторність рідної землі . Це міжнародне свято, покликане зберегти вишиту сорочку, як символ незламності духу українського народу у боротьбі за незалежність.
Ми, як віддані громадяни своєї держави, долучаємося до відзначення міжнародного дня вишиванки. Віримо у нашу перемогу та мирне небо над нашою Батьківщиною.
5 травня - Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю.
Свій початок історія Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю бере 5 травня 1992 року.
У цей день люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації людей з інвалідністю. Цей день, поряд з Міжнародним днем людей з інвалідністю, що відзначається 3 грудня, покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов'язані із захистом прав людей з обмеженими можливостями.
Жодна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади, суспільства, громадських організацій незалежно від національності, релігії, матеріального стану, стану здоров'я.
За офіційними даними, в Україні проживають близько 2,5 мільйонів людей зі статусом осіб з інвалідністю. Щороку їх кількість збільшується.
Тому метою Дня боротьби за права осіб з інвалідністю є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов'язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя осіб з інвалідністю. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як і інші категорії громадян.
По усьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію.
Ще один тиждень позаду. На цьому тижні ми займалися з внутрішньо переселеними дітками дошкільного віку, так як школярі розпочали навчання за дистанційною формою, та проводили індивідуальні корекційно-розвиткові заняття для діток з ООП. Як виявилося в нас є дітки переміщені з спецзакладів та діти що потребують комплексної психолого-педагогічної оцінки, та регулярних занять з корекційними педагогами. Також виявлено що серед малечі багато дітей потребують занять з логопедом, зокрема постановки шиплячих та сонорних звуків. Фахівці ІРЦ та логопеди ДЗО вже працюють над цими питаннями.
Ввесь тиждень фахівці ІРЦ проводили заняття для внутрішньопереміщених осіб в ЗДО, надавали психологічну підтримку, проводили комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку для осіб з ООП, надавали консультації та провели цикл тренінгових занять для дітей різних вікових груп. У своїй роботі ми намагалися підтримати кожну дитину, акцентуючи увагу на позитивних моментах, проте коли під час проективної методики «Намалюй свій страх» діти малювали ракету, яка розбила їх будинок, чи танк, що стріляв по машинах, самим на очі наверталися сльози. Ми й надалі продовжуємо надавати підтримку всім хто цього потребує. Тримаймося. Все буде Україна!
Сьогодні фахівці Інклюзивно-ресурсного центру розпочали цикл тренінгових занять в закладах дошкільної освіти Міжгірської ТГ для внутрішньо переміщених дітей. Зокрема відвідали ЗДО «Теремок» та «Барвінок». Під час заняття фахівці використали проективні методики, вправи з елементами арт-терапії та казко-терапії, основним завданням яких було виявити та подолати психологічні труднощі в дітей, допомогти адаптуватися та знизити рівень тривожності.