Логопедичне групове заняття "Подорож листочка"
Щороку 14 листопада у світі відзначають День логопеда.
Помилково вважати, що вчитель-логопед працює над виправленням тільки неправильної вимови звуків. Корекція звуковимови - це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням мовлення; її відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи. На жаль, багато хто про це недостатньо обізнані і недооцінюють важливість своєчасної логопедичної допомоги. Рання діагностика мовленнєвих відхилень є запорукою успішних логопедичних занять.
Історія свідчить, що перші спроби корекції мовних порушень були описані в працях по сурдопедагогиці ще в XVII столітті, а перший документально зафіксований приклад сурдопедагогики відноситься до 12 століття, до часів Середньовіччя.
Вчителем - логопедом інклюзивно - ресурсного центру було проведено групове логопедичне заняття "Подорож листочка". Для розвитку артикуляційної та дрібної моторики, фонематичного слуху та мовного дихання, інтонаційної виразності мовлення, логічного мислення, пам’яті. Щоб формувати позитивну мотивацію до логопедичних занять, навики самоконтролю за власним мовленням.
Процес коригування мовлення у дитини - тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння його батьків і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Однак тільки цей важкий шлях може призвести до позитивних результатів і успішного навчання .