Участь у засіданні команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами
Психолого-педагогічний супровід дитини в інклюзивному класі – це взаємоузгоджена комплексна діяльність мультидисциплінарної команди фахівців та батьків дитини, спрямована на створення необхідних умов, що сприяють розвитку особистості дитини, засвоєнню нею знань, умінь і навичок, успішній адаптації, реабілітації, її самореалізації та інтеграції в соціум.
З метою забезпечення розвитку дітей в умовах інклюзивного навчання для них розробляється Індивідуальна програма розвитку.
Індивідуальна програма розвитку дитини (ІПР) – обов’язковий документ, що забезпечує індивідуалізацію процесу дитини з особливими освітніми потребами, оскільки визначає зміст навчання та комплекс додаткових послуг, необхідних адаптацій з урахуванням можливостей та потреб дитини. Протягом етапу реалізації ІПР відбувається моніторинг компетентнісного зростання дитини.
У Соймівському ЗЗСО відбулося засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами , які здобувають освіту за інклюзивною формою.
Директор ІРЦ Оксана Володимирівна Баран проаналізувала методичні рекомендаці щодо організації навчання осіб з ООП, детально розповіла про модифікацію навчальної програми для дитини з ООП.
Практичний психолог Глеба Марія Іванівна разом з вчителем-класоводом оцінили ефективність надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг дитині, простежили динаміку її розвитку;
Вчитель-дефектолог Чейпеш Ольга Михайлівна надала практичні рекомендації щодо роботи на уроці та взаємодії асистента вчителя з вчителем.
Вчитель-реабілітолог Шегда Олександр Васильович детально розповів як організувати корекційну роботу на уроках фізкультури та лікувальної фізкультури для дітей з ООП.
Членами команди супроводу було здійснено оцінку динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами: озвучено інформацію про їх успіхи, прогресивний розвиток, рівень навчальних досягнень, сформованості їх соціальних, комунікативних та адаптивних життєвих навичок, проведено аналіз результативності корекційно-розвиткових занять. На основі оцінки виконання ІПР було внесено зміни щодо напрямку корекційно-розвиткових занять, намічено цілі щодо подальшого забезпечення якісної освіти дітей з урахуванням їх індивідуальних потреб та можливостей.