Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 42 людини

24 листопада 2020 року Міжгірським інклюзивно-ресурсним центром проведено семінар-практикум «Аспекти психолого-педагогічної та корекційно-розвиткової роботи з дітьми з ЗПР».

Дата: 24 листопада 2020 о 13:19, Оновлено 30 листопада 2020 о 12:07
Автор: Баран О. В.
173 перегляда

24 листопада 2020 року Міжгірським інклюзивно-ресурсним центром проведено семінар-практикум «Аспекти психолого-педагогічної та корекційно-розвиткової роботи з дітьми з ЗПР». В роботі семінару-практикуму взяли участь всі фахівці ІРЦ, .
Робота семінару була спрямована на: розширення знань учасників з питання особливостей організації психолого-педагогічної та корекційно-розвиткової роботи зі школярами з затримкою психічного розвитку.
Про організацію роботи інклюзивно-ресурсного центру, проведення комплексної оцінки та проведення занять для дітей з ООП розповіла директор ІРЦ Баран Оксана Володимирівна, зупинилася на висвітлені особливостей організації корекційно-розвиткової діяльності.
Глеба Марія Іванівна звернула увагу учасників семінару на правила спілкування з дітьми з затримкою психічного розвитку ввічливість, використання обмеженої кількості слів, уникнення заперечної частки «не», активне вживання імені учня.
Особливу увагу звернула на важливість правильного добору методичного матеріалу для проведення корекційно-розвиткових занять. Фахівець дала практичні поради колегам щодо використання стимульного матеріалу під час роботи з дітьми з затримкою психічного розвитку та провела вправи на розвиток психічних пізнавальних процесів (пам’ять, мислення, увага).
Попович Ангеліна Василівна розповіла у свою чергу про лікувально-профілактичний вплив ЛФК на порушення в організмі дітей із затримкою психічного розвитку.
Наголосила на особливості занять під музичний супровід та рухливі ігри дидактичного спрямування, а також про необхідність під час кожного заняття проводити фізкультхвилинку. Показала фахівцям види вправ з дихальної, артикуляційної та пальчикової гімнастики.

Шегда Олександр Васильвич звернув увагу на заняття з ЛФК яке виділяється по 0,5 годин на тиждень в 5-9 класах (18 годин на рік). Їх рекомендується проводити в другїй половині дня не раніше як за 30 хв. до або після прийому їжі. На навчальні задачі до яких відноситься: засвоєння рухових навиків та вмінь, необхідних доя нормальної життєдіяльності; форування системи елементарних знань про здоровий спосіб життя.

Чейпеш Ольга Михайлівна- вчитель-дефектолог звернула увагу на те, аби навчання було цікавим і невимушеним, різноманітним, у плани роботи з дітьми із ЗПР включаються заняття в ігровій формі. На початку заняття добре давати ігри на розвиток пам'яті, потім ігри з перебуванням у грі та вибуванням із неї, ігри з найпростішими навичками володіння м'ячем чи палицями або іграшками, що розвивають дрібну моторику рук, обов'язково ігри на увагу чи такі, що можуть емоційно врівноважити дітей. 
 Для дітей із ЗПР важливо створювати позитивну та радісну атмосферу на занятті.

Гощар Діана Вікторівна вчитель-логопед, звернула увагу на те, що мовлення дітей із затримкою психічного розвитку характеризується бідністю словникового запасу, недостатньою сформованістю граматичної будови мовлення. Діти у мовленні не вживають прислів'їв, яскравих образних висловлювань, епітетів, метафор та фразеологічних зворотів. В експресивному мовленні використовується невелика кількість прикметників і прислівників. В мовленні наявні аграматизми та неправильна послідовність слів. Крім фонетико-фонематичних порушень спостерігаються суттєві порушення в розвитку лексико-граматичної сторони мовлення: обмеженість і недиференційованість словникового запасу, примітивна структура речень. Імпресивне мовлення таких дітей характеризується недостатністю диференціації мовленнєво-слухового сприйняття, мовленнєвих звуків, не розпізнанням смислу окремих слів. В експресивному мовленні відмічаються характерні порушення звуковимови, які проявляються в основному в нечіткій вимові свистячих і шиплячих звуків (бокова, міжзубна вимова), відсутності або неправильній вимові звука „Р".  Діти із ЗПР нечітко розрізняють такі поняття як „склад", „звук", „буква". Зв'язне мовлення дітей дошкільного віку із ЗПР знаходиться на низькому рівні розвитку.

   Затримка психічного розвитку не є стійким незворотнім психічним порушенням. Під впливом кваліфікованої корекційної допомоги практичного психолога , вчителя-дефектологаа також вчителя-логопеда, діти із ЗПР досягають стабільних успіхів у навчанні та в подальшому мають можливість опанувати Державний стандарт базової повної загальної середньої освіти.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.