Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 42 людини

Діти з раннім дитячим аутизмом

Дата: 11 вересня 2018 о 11:08, Оновлено 9 квітня о 10:43
Автор: Баран О. В.
Ранній дитячий аутизм - особлива аномалія психічного розвитку, якій характерні стійкі і своєрідні порушення комунікативної поведінки, емоційного контакту дитини з навколишнім світом і вміння правильно реагувати на зовнішні ситуації. Основна ознаку аутизму, неконтактність дитини, виявляється зазвичай рано, вже на першому році життя, але особливо чітко у віці 2-3 років в період першої вікової кризи.

Картинки по запросу Діти з аутизмом

З клінічного погляду ранній дитячий аутизм є одним з найбільш важких порушень розвитку. Поведінці дітей з раннім дитячим аутизмом характерна байдужість або захисна реакція стосовно "нормальних" пропозицій контакту, спілкування; напружено-боязлива прихильність до певних щоденних устроїв і процедур; однобічність, самостимульовані практичні підходи; недостатній розвиток засобів вираження, комунікації (мови, міміки) і неготовністю до практичних вимог життя.
Термін "аутизм" ввів швейцарський психіатр Л. Каннер у 1943 р. лікар вперше дав цілісний опис синдрому, який він визначив як ранній дитячий аутизм (РДА). Однак дослідження в цій області були проведені зовсім недавно.
З часів опису РДА Каннером і незабаром Аспергером виділяють дві його форми: синдром дитячого аутизму Каннера і аутична психопатія Аспергера.
Варіант Аспергера зазвичай легший, при ньому не страждає “ядро особи". Цей варіант багато авторів відносять до аутичної психопатії. У літературі представлені описи різних клінічних проявів при цих двох варіантах аномального психічного розвитку. Наприклад, РДА Каннера зазвичай рано виявляється - в перші місяці життя, або впродовж першого року. При синдромі Аспергера особливості розвитку і дивакуватість поведінки, як правило, починають виявлятися на 2-3 році і чіткіше - до молодшого шкільного віку.
 При синдромі Каннера дитина починає ходити раніше, ніж говорити, при синдромі Аспергера мова з'являється раніше ходьби. Синдром Каннера зустрічається як у хлопчиків, так і у дівчаток, а синдром Аспергера вважається за “крайнє вираження чоловічого характеру". При синдромі Каннера має місце пізнавальний дефект і важчий соціальний прогноз, мова, як правило, не має комунікативної функції. При синдромі Аспергера інтелект більш збережений, соціальний прогноз значно кращий і дитина зазвичай використовує мову як засіб спілкування. Зоровий контакт також кращий при синдромі Аспергера, хоча дитина уникає чужого погляду; спільні і спеціальні здібності також краще при цьому синдромі

Причини аутизму у дітей

Більшість фахівців з раннього дитячого аутизму вважають, що в основі захворювання лежать мутації генів. Тим не менш, в одній сім'ї рідко зустрічається двоє хворих на аутизм дітей. Не завжди аутизм буває у обох однояйцевих близнюків.

Більшість випадків аутизму поєднується з органічними ураженнями мозку, що виникають у немовляти в період внутрішньоутробного розвитку. Органічні порушення можливі після інфекційних захворювань матері під час вагітності (наприклад, краснухи), травм, професійних шкідливих (опромінення, отруєння солями важких металів), психічних травм. До мозковим порушень (енцефалопатії або ПЕП) можуть привести і родові травми, в тому числі і стрімкі пологи при недоношеній вагітності. Зазвичай природа намагається «отбраковать» зародків з генетичними і органічними порушеннями. У зв'язку з цим, якщо вагітність у тебе супроводжувалася загрозою викидня, то існує певна ймовірність народження дитини і з такою патологією, як аутизм.

Деякі дослідники вважають причиною аутизму у дітей гормональні та імунні порушення. У цьому контексті особливо популярна теорія впливу на мозок борошняних і молочних продуктів, що містять глютен і казеїн. На думку прихильників цієї теорії, білки викликають порушення роботи нервової системи дитини, що і призводить до появи симптомів раннього дитячого аутизму

Класифікація станів за ступенем тяжкості РДА

Виділять 4 групи розвитку РДА, кожної з яких характерний свій спосіб відгородження від зовнішнього світу:


1. повна відчуженість від того, що відбувається навколо, при спробах взаємодії з дитиною характерно прояв крайнього дискомфорту. Відсутність соціальної активності, навіть близьким важко добитися від дитини будь-якої відповідної реакції: посмішки, погляду. Діти даної групи намагаються не мати ніяких точок зіткнення з навколишнім світом, вони можуть ігнорувати мокрі пелюшки і навіть життєво важливі, вітальні потреби - голод. Дуже важко переносять погляд очі в очі і уникають різних тілесних контактів.
 

2. активне відкидання навколишнього середовища. Характеризується не як відчуженість, а як ретельна вибірковість у контактах із зовнішнім світом. Дитина спілкується з обмеженим колом людей, найчастіше це батьки, близькі люди. Проявляє підвищену вибірковість в їжі, одязі. Будь-яке порушення звичного ритму життя веде до сильної афективної реакції. Дітям даної групи більш ніж іншим властиво відчувати почуття страху, на який вони реагують агресивно, буває що агресія приймає форми аутоагресії. Спостерігається велика кількість мовних і рухових стереотипи. Незважаючи на всю тяжкість різних проявів ці діти набагато більш адаптовані для життя, ніж діти относящмеся до 1-ої групи.
 

3. захваченность аутистическими інтересами. Діти цієї групи намагаються сховатися від навколишнього світу в своїх інтересах, при цьому їх заняття проявляються в стереотипні формі і не носять пізнавального характеру. Захоплення носять циклічний характер, дитина може роками розмовляти на одну і ту ж тему, малювати або відтворювати один і той же сюжет в іграх. Інтереси найчастіше носять похмурий, страхітливий, агресивний характер.
 

4. надзвичайна складність у взаємодії з навколишнім середовищем. Найбільш легкий варіант прояви аутизму. Основною рисою є підвищена ранимість, вразливість таких дітей. Уникнення відносин, якщо дитина відчуває будь-яку перешкоду. Чутливість до чужої оцінці.



 
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.