Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 42 людини

Про психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

Дата: 22 січня 2020 о 07:02, Оновлено 14 лютого 2020 о 07:11
Автор: Баран О. В.
308 переглядів

21 січня 2020 року відбулося засідання колегії відділу освіти Міжгірської райдержадміністрації " Про психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання." доповідала практичний психолог ІРЦ.

      Інклюзивне навчання є одним із основних напрямів реформування системи освіти в багатьох країнах світу. Його мета – реалізація права на освіту осіб з особливими освітніми потребами без дискримінації.         

        Міжгірський інклюзивно-ресурсний центр працює з травня 2018 року і є установою, яка забезпечує права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) та інших шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки їх розвитку, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їхнього системного кваліфікованого супроводу.

        У  центрі працюють вчитель-логопед, практичний психолог і вчитель-реабілітолог. Заняття з дітьми проводяться безкоштовно 1-2 рази на тиждень, залежно від результатів комплексної оцінки та нозологій. Для кожної дитини індивідуально розробляється програма занять згідно з вимогами МОН, яка залежно від складності порушень адаптується або модифікується відповідно до вікових потреб хлопчиків чи дівчаток. Хочеться відзначити, що в результаті роботи спеціалістів центру у більшості дітей, які відвідують заняття, спостерігається значний прогрес у мовному та пізнавальній сфері розвитку. 

      Фахівцями ІРЦ для кожної дитини індивідуально проводиться комплексна оцінка її розвитку за такими основними напрямами: фізичний і мовленнєвий розвиток, оцінки когнітивної сфери дитини, емоційно-вольової та її освітньої діяльності. Саме за даними результатами батьки або законні представники дитини отримують висновок, де описано її потреби і можливості та надано рекомендації щодо подальшої роботи з нею.

        Для якісного проведення комплексних оцінок інклюзивно-ресурсний центр отримав основний пакет методик для тестування дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, для визначення інтелектуального рівня розвитку – методика WISC-IV або Шкала Векслера для дітей (IV видання), а також Leiter-3, шкала продуктивності Лейтера (3 видання). Крім того, дві з них спрямовані на визначення особливостей розвитку дітей аутистичного спектру. Це PEP-3 та CASD. Опитувальник CONNERS-3 – для виявлення РДУГ (розладів дефіциту уваги та гіперактивності). Фахівці центру проходили навчання щодо роботи з методиками, мають відповідні сертифікати Всеукраїнської психодіагностичної асоціації та внесені у перелік психологів-діагностів України.

      Розбудова інклюзивної освіти та впровадження відповідного навчання передбачає зміни не тільки на рівні державної освітньої політики, практичної роботи закладів освіти, а й кожної людини особисто. Адже організація інклюзивного навчання вимагає послідовної і постійної роботи з усіма його учасниками: педагогами, батьками, дітьми з особливими освітніми потребами і тими, що мають нормотиповий розвито

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.