Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 42 людини

Навчальний тренінг для педагогів "Корекційно-розвивальне навчання дітей з інтелектуальними порушеннями в умовах компетентнісного підходу"

Дата: 11 січня 2019 о 13:59, Оновлено 13 січня 2019 о 18:22
Автор: Баран О. В.
364 перегляда

11 січня фахіцями ІРЦ проведено навчальний тренінг для педагогів "Корекційно-розвивальне навчання дітей з інтелектуальними порушеннями в умовах компетентнісного підходу". Директор ІРЦ О.Пряха зазначила, що дітей які мають порушення інтелектуального розвитку можна порівняти з кубиком Рубіком, для складання якого існують спеціальні формули, не знаючи яких, скласти цю головоломку буває просто неможливо. Так само діти з інтелектуальними порушеннями можуть здатися такими ж незрозумілими, якщо не знати спеціальних прийомів і методів роботи з ними.

     11 січня фахіцями ІРЦ  проведено навчальний тренінг для педагогів "Корекційно-розвивальне навчання дітей з інтелектуальними порушеннями в умовах компетентнісного підходу".

       Діти з інтелектуальними порушеннями - складна та неоднорідна за рівнем і особливостями психофізичного розвитку категорія дітей. Спільними для них є органічні ушкодження кори головного мозку, внаслідок яких спостерігається недостатня сформованість усіх складових психіки і передусім розумової сфери.   

       Директор ІРЦ О.Пряха  зазначила, що дітей які мають порушення інтелектуального розвитку можна порівняти з  кубиком Рубіком, для складання якого існують спеціальні формули, не знаючи яких, скласти цю головоломку буває просто неможливо. Так само діти з інтелектуальними порушеннями можуть здатися такими ж незрозумілими, якщо не знати спеціальних прийомів і методів роботи з ними.

      Розумова діяльність у цих дітей характеризується різноманітними за ступенем та характером порушеннями пізнавальних процесів, що її забезпечують. Найбільшою мірою в них відмічається несформованість мислення.

      Виявляється своєрідність і в розвитку відчуття, сприймання, пам'яті уяви, мовлення та уваги. Найістотнішою ознакою інтелектуальних порушень є знижена здатність дитини до узагальнень у процесі розв'язання інтелектуальних завдань.

     За відсутності чи несвоєчасності спеціального педагогічного впливу у дитини, окрім первинних вад розвитку мимовільних пізнавальних процесів, виникають вторинні порушення їх довільних форм, емоційно –вольової  сфери особистості, діяльності. У навчанні та праці такі порушення є причиною обмежених можливостей розв'язання учбово-практичних завдань, і засвоєння знань та способів дій.

     У дітей спостерігається низький рівень володіння навичками спілкування, несформованість почуттів, здатності до емпатії (співпереживання), імпульсивність, недостатня адекватність, регульованість емоцій і поведінки. Діти з інтелектуальними порушеннями  не завжди адекватно оцінюють себе та власні можливості, події, інформацію. Вони малообізнані з правилами та нормами поведінки.

      Практичний  психолог ІРЦ Глеба М.І. провела практичну частину тренінгу .  Розповіла  про практичне застосування розвивальних та дидактичних ігор на виховання і навчання дітей з інтелектуальними порушеннями та про   особливості індивідуальної роботи з дітьми з порушеннями інтелектуального розвитку в умовах інклюзивного навчання. Пояснила, що корекційна робота  базується на формуванні в учнів нових пізнавальних можливостей. Це система занять організована на поєднанні наочного образу, слова та практичних дій, що сприяє роз­витку сприймання та сенсорних можливос­тей наочно-образного мислення, довільної уваги та пам'яті.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.