Фахівці ІРЦ відвідали дитячий садок смт. "Міжгір*я "Барвінок"
3 січня працівники ІРЦ відвідали дитячий садок "Барвінок". Фахівці провели просвітницький тренінг для батьків де директор центру Пряха О.В. ознайомили з роботою ІРЦ та розповіла про особливості мовленнєвого та психофізичного розвитку малюків від 2 до 6 років.
Вчитель-логопед Гощар Д.В. розповіла, що багато малюків не вимовляють р, л, шиплячі або свистячі.У 3,5 року малюк вже не повинен пропускати склади, ковтати закінчення або міняти місцями літери у вимовлених словах. До п'яти років мовленнєві навички повинні розвинутися у вміння будувати складні речення, погоджувати час і закінчення, відмінок, числа, використовувати сполучники і прийменники. Будь-яке відхилення в мовленні малюка у цьому віці не потрібно залишати без уваги.
До логопеда потрібно звернутись, якщо:
До 3 років неправильно відтворює прості ритми типу «тук-тук-тук».
У 3 роки у дитини зберігається підвищене слиновиділення – під час мовлення тече слина, а малюк її не ковтає.
До 3 років не може виконати прості рухи органами артикуляції. Наприклад, висунути язик або утримати губи в усмішці до 5 секунд.
Після 3 років продовжує спрощувати більшість слів. Наприклад, замість слова «телефон» говорить «тефон». Після 3 років малюк не вживає найпростіші граматичні конструкції (число, рід, відмінок).
До 3,5 років не розрізняє на слух схожі за звучанням звуки, склади, слова. Наприклад, мишка-миска, гілка-білка. Розмовляючи, мимовільно просовує язик між зубами. Не цікавиться навколишнім світом, не ставить запитання. Дитина говорить «в ніс», гугнявить. Розмовляє неемоційно, монотонно, невиразно. Якщо в 4 роки у дитини дуже бідний словниковий запас (в нормі близько 2000 слів), вона не може запам’ятати віршик, а також зовсім не розповідає власних історій (при цьому помилки в реченнях, проблеми зі складними звуками – ще норма).
У 4 з половиною роки не сформована звукова сторона мовлення – не вимовляє звуки або вимовляє їх неправильно. Малюк «захлинається» мовленням, поспішає висловити свої думки. Видиху не вистачає на фразу, добирає повітря посеред слова.
Якщо в 5-6 років все ще є проблеми із вимовою звуків, в тому числі з сонорними приголосними (звуками «р» і «л»), дитина не здатна описати своїми слова сюжет зображений на малюнку або припускається грубих помилок в побудові речення (однак нормальними вважають помилки в складних реченнях, невелика непослідовність в розповіді).
Психолог Глеба М.І. провела відките розвивальне занняття з малюками на розвиток та тренування пам*яті.