Навчання асистентів вчителя/вихователя

Date: 7 вересня 2022 о 13:50
233 view

Сьогодні в Україні відбувається формування нової освітньої політики, яка передбачає включення кожної дитини у загальноосвітній процес і тим самим забезпечує реалізацію її права на освіту. Основою концепції інклюзивної освіти є принцип, що всі діти повинні мати однакові можливості у навчанні в усіх типах закладів освіти.
  Посада асистента вчителя є відносно новою для України й розглядається в контексті запровадження інклюзивного навчання.
Поширена думка, що інклюзивне навчання – це навчання дітей із певними порушеннями розвитку, у тому числі з інвалідністю, у неспеціальних закладах загальної середньої освіти. Ця думка хибна, але саме вона впливає на визначення ролі й завдань асистентів учителів.
Головне завдання асистента вчителя – допомагати вчителю або вихователю навчати дітей з ООП. За цих обставин асистент вчителя працює не лише з однією дитиною, яка має особливі освітні потреби, а й з усією спільнотою: з класом або групою. В основі роботи лежить командний підхід, адже асистент вчителя і вчитель – це команда, яка має навчитися працювати разом і не конкурувати між собою.
Фахівці КУ «ІРЦ» Міжгірської селищної ради провели навчання асистентів вчителя/вихователя, де асистенти вчителя поділилися досвідом роботи та ведення документації асистента з колегами, які тільки розпочинають роботу. Фахівці ІРЦ розповіли про обов’язки асистентів, та про те, що не входить до їх обов’язків. Звернули увагу на рівні підтримки дітей з ООП та види труднощів під час навчання в закладі. Також були надані рекомендації для складання індивідуальної програми розвитку.
Однією з найважливіших передумов успішного розвитку дитини з обливими освітніми потребами – є створення сприятливих, комфортних умов у навчальному закладі.
Comments:
Only authorized users can leave comments.