Офіційне найменування:
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Міжгірської селищної ради Закарпатської області
Тип навчального закладу:
Установа додаткової освіти дітей та молоді
Населений пункт:
м. Ужгород
Адреса:
90000, Закарпатська обл., Хустський р-н., смт.Міжгіря, вул. Гагаріна, буд.30
Телефони:
не вказані
ircmighirja_@ukr.net

www.ra-ou.com.ua/uploads/images/2020/06/15/imag...інклюзія

Інклюзивна освіта — це розширення участі всіх дітей, зокрема з особливостями психофізичного розвитку, в освітньому про­цесі. Вона передбачає істотні зміни в культурі, політиці та практичній діяльності шкіл. Одним із аспектів інклюзивної освіти є забезпечення ефективності навчання дітей з особливостя­ми психофізичного розвитку в загальноосвіт­ньому закладі. Увага зосереджується на соці­алізації дітей цієї категорії та якості навчання.

Основною метою інклюзивної освіти є досягнення якісних змін в особистісному розвитку дітей цієї категорії.

Передбачається здійснення змін освітньої системи, а не дитини. Інклюзивна освіта ви­знає, що всі діти різні, а школи і освітня систе­ма повинні підлаштовуватись під індивідуальні потреби всіх учнів — з порушеннями розвит­ку і без них. Однак інклюзивність не означає асиміляцію чи прагнення зробити всіх одна­ковими. Її ключовий компонент — гнучкість врахування особистісних характеристик, що визначають темп навчання кожної дитини.

У більшості випадків дітям просто необхід­не доступне викладання, що потребує вико­ристання різних методів, які відповідають індивідуальним вимогам, здібностям і особливо­стям розвитку дитини.

Основні характеристики інклюзивної освіти:

• визнає, що всі діти можуть учитися;
  • сприймає і поважає особливості дітей;
  • забезпечує відповідність освітніх струк­тур, систем і методології потребам усіх дітей;
  • є частиною ширшої стратегії розвитку інклюзивного суспільства;
  • є динамічним процесом, що постійно розвивається.

Інклюзивна модель освіти передбачає участь в освітньому процесі вчителів підтрим­ки (асистентів вчителів), які забезпечують долучення всіх дітей до загальноосвітніх занять. Це можуть бути волонтери, батьки, інструктори-практики, що надають підтримку кільком школам в одному районі. Вчитель підтримки може бути додатковим помічником у навчаль­ному процесі і займатися з одним-трьома уч­нями одного або різних класів. Провідною ідеєю сучасної спеціальної педагогіки є орієнтація на ефективне використання систем та функцій, здатних узяти на себе компенсаторно-корекційне навантаження, на цілеспрямо­ваний розвиток психічних процесів, що обу­мовлюють рівень опанування знань, умінь і навичок та відповідну освіченість дитини, її інтеграцію в суспільство.

Онлайн-нарада для асистентів вчителя інклюзивного класу «Нормативна документація асистента вчителя в інклюзивному класі»
Директор ІРЦ Баран О.В. наголосила, які документи повинен вести асистент вчителя відповідно до посадових обов’язків.
Чейпеш О.М. розповіла модифікацію та адаптацію при підготовці до урока та вимоги до протоколу засідання команди супроводу.

2 квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Цього дня по всьому світу проходить акція "Запали синім", метою якої є:
-Підвищити обізнаність про аутизм та його особливості.
-Привернути увагу до проблем людей з аутизмом та їхніх сімей.
-Зробити суспільство більш інклюзивним та прийнятним для людей з аутизмом.
Символом акції є синій колір. Він був обраний, тому що аутизм часто описується як "світ у синьому кольорі". Синій колір також символізує спокій, вірність, надію та розуміння.
Як долучитися до акції "Запали синім":
Одягніть щось синє 2 квітня. Це може бути одяг, аксесуари, або навіть просто синій лак для нігтів.
Прикрасьте свій будинок або місце роботи синіми стрічками, кульками, або іншими декораціями.
Підсвітіть свій будинок або місце роботи синім світлом.
Поширюйте інформацію про аутизм у своїх соціальних мережах.

Особливі дітки Мідгірського ІРЦ присвячують свої малюнки нашим Героям, та висловлюють їм подяку за сміливість,мужність та стійкість.
-Дякуємо ЗСУ,що ви захищаєте нас!
-Дякуємо,за вашу сміливість і безстрашність!
-Дякуємо,за новий день!
-Дякуємо,за можливість навчатися!